Sınıflandırma bilgi temel sondaj

Çekirdek sondaj yeraltı çekirdek, özellikle araştırma sondaj çoğunlukla kullanılır. Mayın gerçek durum ve farklı Delme makinaları uygulama göre sondaj çekirdek birçok türü vardır. Burada sondaj çekirdek sınıflandırılması tanıtacak.

Sondaj zemin içine inebilecek bir makinedir. Ana çalışma prensibi alt rock ezmek ve araçları sondaj deliğe dışarı veya aşağı çekmek için Delme araçları sürücü etmektir. Taş Kırma yolları göre sondaj ayrılabilir rotary sondaj teçhizat, etkisi matkaplar, etkisi rotary sondaj teçhizat ve diğer kategoriler. Uygulamaya göre sondaj petrol sondaj platformu, çekirdek sondaj teçhizat ve su sondajı sondaj platformu, vb sondaj girmek ayrılabilir. Yapısı fark göre çeşitli türleri ve amaçları matkap yukarıda birçok türe ayrılmıştır.


"Petrol (gaz) de sondaj" dediğimizde, sondaj teçhizat öyledir "Delme olarak" bilinen donanımları, komple bir kümesini ifade eder. Bu güç makine, pikap, iletim ve kontrol donanımları, Vinç, Vinç, blok, musluk, kanca, çamur pompası, direk ve diğer yardımcı donanımları seyahat içerir. Çin'in petrol sondaj kuyuları kaldırma kapasitesi olarak sınıflandırılır. Örneğin, 30 ton kaldırma kapasitesi, bu sondaj teçhizat en fazla 800 m Derinlik ulaşabilirsiniz; 180 ton 4000 metre derinlik matkap ve benzeri. Dinamik türüne göre içten yanmalı motor sürücü ve elektrik sürücü sondaj ayrılmıştır.