Operasyon ve bakım öğretim KD sırt çantası türü temel sondaj (Ⅳ)

7. paslanmaz çelik çubuk sondaj

Delme derinliği 60 cm yaklaştığında, delme aracını veya Delme delik rock çekirdeğinden çıkar. Gerekli Delme derinliği ulaşılana kadar sondaj devam etmek için bir veya daha fazla Delme çubuk bağlayın. Kapalı geliyor Delme delik delme çubuk veya Delme aracı, bastırın ve böylece erkek ortak Delme çubuk Delme delik delme çubuk kadın ortak yeniden bağlanır erkek ortak Delme çubuk, saat yönünde döndür.

Bakım yöntemi:
1, paslanmaz çelik çubuk sondaj erkek ve kadın ortak ortak bölümleri yağlanır yüzey tutun ve çalışma yüz zarar görmesini korumak böylece Silikon tabanlı yağlama yağı ile uygulanmalıdır.
2 erkek eklem üzerindeki üç O halkaları eski veya parçalanmış, olduğunda, lütfen hemen değiştirin.

8. corer

Corer sondaj delik kaya çekirdeğinde çıkarmak için kullanılır. Corer sondaj aracın altına doğru bir şekilde bağlanmak, üst Delme Aracı'nın bağlanın veya çubuk T şeklinde ile sondaj işlemek ve corer T şeklindeki tutamaç Delme delikle için bütün rock çekirdek corer içinde sığacak kadar bastırın. O zaman corer rock core Klamp ve almak o dışarı. Rock çekirdek corer ters yönde dışarı itmek daha kolaydır.

Bakım yöntemi:
Kesme corer altındaki iç açı yaklaşık 25 derece içe doğru eğimli bir açıyla tutulmalı. İç açı ile birkaç kez, itmek için kullanılan sonra yetersiz duruma gelirse açısını ayarlamak için zorlayın.

9. petrol dağıtıcı
Petrol dağıtıcı için benzin ve motor yağı 50: 1 oran ile karıştırılır.

Bu ekstra yağ karışımı yağı kabına uzun süre sol değil unutulmamalıdır.

Son derece korozif benzin dispanser malzemeden zarar.