Operasyon ve bakım öğretim KD sırt çantası türü temel sondaj (Ⅱ)

3. biraz Delme elmas

Delik delme kaya yüzeyinde işletilmektedir zaman önerilir bu: Yarı-hız döndürme, elmas matkap biraz tutmak matkap biraz meyilli yapmak ve yaklaşık 60 derece eğim açısı zemin ile kal. Küçük bir oluk Yerkabuğu üzerinde yerini noktası olarak kesin. İstikrarlı bulmak emin olmak için oluk şeklinde Hilal kesmek için yardımcı bulmak yapmak için iş önyükleme benimsenmesi. Bütün ringlike oluk taşı formunda olana bu groove ile bularak, yavaş yavaş matkap dikey olarak güçlendirilmesi. Sonra drill tam hızlı ayrıntısına inebilir. (Özel dikkat: sondaj zaman kesme ısırdı ve oluk bulmak çok uzun olamaz; aksi halde çok derin yerinin groove çalışma astar kırık bit ve ne zaman yapacağınızı güçlendirilmesi hurdaya Delme bit Delme elmas neden olur). İşleminizi haklıysa, matkap açı Yerkabuğu içine makuldür, kesme hızı hissedilecek ve normal ve rahat matkap devrimdir.

Delme sırasında taş tozu su ile alınacak. Bu kalın karışımı peynir için benzer. Matkap döndürme hızı keskin düşerse, çalışma ateşkes ve kontrol edilmesi için Delme bit çekin. O-ebilmek neden durdu su sirkülasyonu tarafından veya elmas sondaj yıpranmış çalışma astar biraz. Gerek eski yerine koymak.

Bakım yöntemi:
1, bit Delme elmas matkap temel parçasıdır. Yüksek kaliteli hammadde benimser. Ayrıca, bu özel tarifiyle ama birkaç geçmiş gerçek Delme deneyim yapılır. Yavaşça onu sıkma ve darbeleme önlemek için Delme bit ile başa.
2, çarpıcı veya bit Delme elmas yasaktır, aksi takdirde, bu kırık Delme bit neden ve onun kullanarak üzerinde güçlü bir etkisi var. dayak etkisi.
3, yapmak için bit (elmas tokluk oranı) Delme elmas netlik rutin kontrol. Delme bit pasivasyon durumda olup olmadığını Delme bit Delme hızı aşağı, yavaşladı veya kaydı ve delme derinliği daha fazla olamaz.
Neredeyse yeni Delme bit Delme hızı yavaşsa, delme bit yumuşak taş (tuğla veya sert kum vb..) 4, evlat. Elmas gem matris yine, hangi Delme hızı hızlanır gösterdi.
5, delme aracının altındaki bit bit Delme elmas yerine mengene kavrama pense ile sondaj bozuk veya yorgun elmas sökmeye.

4. paslanmaz çelik kolu (somun anahtarı T şeklinde)

Paslanmaz çelik kolu ağırlıklı olarak Delme delik delme çubuk veya Delme aracı kaldırmak için kullanılır.


Bakım yöntemi:

Somun anahtarı O ring silikon yağ ile yağlayın.