Sondaj teçhizat ve çekirdek sondaj sığ

Mühendislik sondaj yeraltı cevheri Jeoloji, maden cevheri vücut de araştırma sondaj yeraltı sondaj yöntemleri bulun olarak keşfetmek ve çekirdek veya cüruf almak için bir projedir. Delme derinliği metre onlarca binlerce metre için değişir. Jeolojik incelenmesi, 100-1000 metre Delme derinliği çoğu.

Genel jeolojik araştırma sürecinde verilen sondaj, iki kategoriye ayrılır: sığ sondaj teçhizat ve sondaj (mekanik rotary sondaj) çekirdek.

Rotary sondaj ve döner temel sondaj dahil olmak üzere yaygın olarak dikey sığ sondaj sığ mı. Delme derinliği az 100 metredir. Basit yapısı, düşük maliyetli ve yüksek verimlilik özellikleri vardır. Sığ sondaj teçhizat-ebilmek var olmak kullanılmış içinde 100 metre derinlik veya fışkıran su büyük miktarda zaman ve sığ iyi sondaj uygulanamaz. Sığ sondaj teçhizat doğrulamak ve mineral ve jeokimyasal Jeofizik anomaliler konumunu denetlemek için de kullanılabilir.

Sondaj makine ve ekipman, teçhizat, pompa, dizel motor veya elektrik motoru sondaj matkap kule gibi tam bir set ile donatılmış bir mekanik döner tatbikat çekirdeğidir. Delme derinliği 300 metreye kadar 1000 metre kapsar. Çekirdek Delme makinaları ülkemizde yaygın olarak sondaj, sondaj teçhizat ve de sondaj su inşaat Jeoloji çekirdek içerir.

jeolojik temel sondaj teçhizat

İnşaat sondaj teçhizat

su iyi sondaj teçhizat